Celofan – zwykle przeźroczysta, szeleszcząca folia, najczęściej wykorzystywana do pakowania prezentów. Dobrze wygląda, wygodnie się w nią pakuje podarunki, ale gdzie ją kupić?!

W kwiaciarni

Kwiaciarnia jest pierwszym miejscem, gdzie powinnaś zapytać o celofan. Czasem nie jest on wystawiony na sprzedaż na półkach, jednak warto zapytać o niego kwiaciarkę. Możesz też użyć nazwy „folia do pakowania prezentów”.

W sklepie papierniczym

Sklepy papiernicze często posiadają w swojej ofercie wiele przedmiotów do pakowania. Celofan również może się tam znaleźć. Jeśli go nie będzie, to może znajdziesz zamiennik w postaci papieru do pakowania? Miłe Panie w sklepie na pewno pomogą!

W markecie

W marketach można znaleźć wszystko. Sklepy takie jak Auchan, Tesco czy Biedronka czasem mają w swojej ofercie celofan. Szukaj w dziale papierniczym.

W internecie

Jeśli możesz poczekać na przesyłkę, warto poszukać celofanu w Internecie. Na Allegro lub Ceneo możesz znaleźć celofan często w niższej cenie niż w sklepach stacjonarnych. Niestety, do ceny celofanu trzeba doliczyć koszty przesyłki. Czasem, gdy kupisz większą ilość produktu – może być ona darmowa.

Recykling

Najtańszym sposobem na zdobycie celofanu jest recykling. Gdy dostaniesz prezent w celofanie nie wyrzucaj go! Delikatnie otwórz prezent, celofan wyprostuj i złóż. Następnym razem gdy będziesz go potrzebowała będzie pod ręką!

Celafon czy celofan?

Wielu ludzi mówi błędnie „celafon”, podczas gdy prawidłowa nazwa do „celofan”. Na szczęście nie ma to znaczenia i Pani w sklepie na pewno będzie wiedziała o co chodzi gdy powiesz „poproszę celafon, tę folię do pakowania”. 🙂

Gdzie kupić celofan – wasze propozycje

Znacie jakieś inne sposoby na kupno celofanu? Podzielcie się w komentarzach.